Календарь
«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Полезные ссылки
{SLINKS}
Архив статей
Июнь 2017 (1)
Апрель 2017 (1)
Ноябрь 2016 (2)
Декабрь 2015 (1)
Октябрь 2015 (4)
Сентябрь 2015 (1)
Токмак » Инфо из гос. служб » Про стягнення в примусову порядку штрафів ДАЇ

Про стягнення в примусову порядку штрафів ДАЇ

автор: Андрей (17-04-2013, 15:55)
Про стягнення в примусову порядку  штрафів ДАЇ Останнім часом спостерігається тенденція збільшення надходження на виконання до відділу державної виконавчої служби Токмацького МРУЮ постанов про накладення адміністративних штрафів на громадян, які керували мотоциклами, мопедами та скутерами без посвідчення водія та незареєстрованими в установленому законодавством порядку. Сума штрафів по таким постановам складає 510 гривень.
Відповідно до Адміністративного кодексу України при вчиненні порушення правил дорожнього руху з боку водія автотранспорту, працівником ДАЇ складається протокол, на підставі якого виноситься вмотивована постанова органу ДАІ або суду про накладення на порушника штрафу.
Резолютивна частина постанови містить суму штрафу, яка має бути сплачена порушником як адміністративне стягнення.
Протягом 15-денного терміну порушник зобов’язаний сплатити накладений на нього штраф на користь держави.
На підставі ч.2 ст. 308 КУпАП у разі не сплати порушником штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови, вона передається органами ДАЇ на виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника з стягненням з нього в примусовому порядку подвійного розміру суми штрафу.
Особам, які не сплачують штрафи в добровільному порядку, доводиться стикатися з органами державної виконавчої служби, що призводить до подальших фінансових санкцій для них.
Державний виконавець на підставі ЗУ « Про виконавче провадження» відкриває провадження та надає боржникові строк для самостійного виконання постанови ДАЇ, тобто сплати штрафу вже в подвійному розмірі.
У разі ненадання боржником у визначені строки документального підтвердження повної сплати суми штрафу, державний виконавець на наступний день розпочинає примусове виконання.
З боржника на підставі ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню та витрати , пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень.
Заходами примусового виконання рішень є: звернення стягнення на кошти на інше майно( майнові права) боржника у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб, або належить боржникові від інших осіб; звернення стягнення на заробітну плату, доходи, пенсію, стипендію боржника; інші заходи.
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», згідно із ст. 11 ч. 3 п. 18, державному виконавцю надано право у разі ухилення боржника від сплати боргів, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України – до виконання зобов’язань за виконавчим документом.

Адміністрація Державної прикордонної служби України не пізніше наступного дня після надходження зазначеної ухвали суду приймає її до виконання.
За порушення вимог державного виконавця та Закону України «Про виконавче провадження», про що свідчить факт ухилення від сплати боргів по виконавчому провадженню, неявка на виклики без поважних причин, відповідно до ст.ст. 89,90 цього Закону боржник – фізична особа несе відповідальність у вигляді штрафу розміром від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі наявності ознак злочину притягується до кримінальної відповідальності.
За перший квартал 2013 року у відділі ДВС Токмацького МРУЮ на виконанні перебувало 355 виконавчих проваджень по виконанню постанов ДАЇ про адміністративне правопорушення на суму 202 744 грн., з них примусово фактично стягнуто штрафи по 151 постанові на суму 58 805 грн.
По всім іншим виконавчим провадженням по виконанню постанов ДАЇ буде перевірено майновий стан боржників за місцем їх проживання, описано та арештовано майно з метою його подальшої реалізації..
Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, згідно ст.. 60 ЗУ « Про виконавче провадження» може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту, тобто особи, які мешкають разом з боржниками
повинні будуть звертатися до суду з позовами про визнання права власності на таке майно
З огляду не вищевикладене, виникає питання, чи варто порушувати правила дорожнього руху , а потім ухилятися від сплати боргів?

Начальник відділу ДВС Токмацького МРУЮ у Запорізькій області С.М. Яковенко

 (голосов: 1)
Просмотров: 334266  Комментарии (0)  Распечатать
Другие новости по теме:
Теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

Показать все теги
Популярные статьи
Опрос
Бегающих по улицах Токмака собак, агрессивно перекатывающихся между собой, надо:

Оставить в покое, пусть бегают дальше
Оградить от общества любой ценой, ибо они могут причинить вред прохожим
Ловить и запирать в питомник
Начать отстреливать прямо на улицах
Утопить в остатках Молочной реки
Поступить гуманно и утопить их в тёплой воде...
Разделать на мясо, которым можно прокрмить детей из малообеспеченных семей
Наши друзья