Календарь
«    Январь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Полезные ссылки
{SLINKS}
Архив статей
Июнь 2017 (1)
Апрель 2017 (1)
Ноябрь 2016 (2)
Декабрь 2015 (1)
Октябрь 2015 (4)
Сентябрь 2015 (1)
Токмак » Инфо из гос. служб » Стягнення боргів за житлово-комунальні послуги

Стягнення боргів за житлово-комунальні послуги

автор: Андрей (19-11-2010, 15:35)
Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.
В разі прийняття судового рішення про стягнення боргу за комунальні послуги, стягувач має право пред»явити виконавчий документ до органів державної виконавчої служби з метою примусового стягнення боргу.
Виконанням рішень суду ті інших виконавчих документів завершується процес захисту майнових і особистих немайнових прав громадян, юридичних осіб і держави.
Рішення не виконані добровільно, виконуються примусово. Заходами примусового виконання рішень є: звернення стягнення на майно боржника; звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; вилучення у боржника і передача стягувачеві певних предметів, зазначених у рішенні; інші заходи, передбачені рішенням.
Стягнення на заробітну плату (заробіток), пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається при відсутності у боржника коштів на рахунках у фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для повного покриття належних до стягнення сум, а також при виконанні рішень про стягнення періодичних платежів та стягнень на суму, що не перевищує двох мінімальних розмірів заробітної плати.
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації.
Стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів. Готівкові кошти, виявлені у боржника, вилучаються.
За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт.
У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на грошові кошти боржника.
Стягнення на майно боржника звертається в розмірах і обсягах, необхідних для виконання за виконавчим документом з урахуванням витрат на виконання та стягнення виконавчого збору. У випадках коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.
Станом на 01.10.2010 року у ВДВС Токмацького РУЮ на виконанні перебуває 243 виконавчих документа про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги. По ним проводяться дії примусового характеру : стягнення з заробітної плати та пенсій боржників, дії по виявленню майна та накладенню на нього арешту.
За 9 місяців 2010 року в повному обсязі виконано 123 рішення суду про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги на суму 126 215 гривень.
108 виконавчих документів на суму 210 975 грн. знаходяться на виконанні в бухгалтеріях підприємств.
Не сплата комунальних послуг не вигідна перш за все самим їх користувачам, оскільки крім проблем юридичного характеру, пов’язаних з процедурою арешту майна боржника, суттєво збільшується сама сума боргу за рахунок стягнення з боржника окрім основного боргу, суми державного мита , витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу, виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій. Таким чином, суми боргу значно збільшуються та стягуються в примусовому порядку. Арешти з майна не знімаються до повного погашення боргів.
Крім того, наявність у особи невиконаних зобов’язань, покладених на неї судовим рішенням є підставою для обмеження ії у праві в’їзду за межі України.
За 9 місяців 2010 року Токмацьким районним судом розглянуто 29 подань державних виконавців щодо обмеження виїзду боржника за кордон.
07.07.2010р. внесено зміни до кримінального кодексу України, зокрема статтю 382 викладено в новій редакції, якою передбачено, що суб’єктом злочину щодо умисного невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню є фізичні особи, що карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років.
Тобто, не виконання боржником рішень суду щодо погашення боргу може призвести до значних матеріальних втрат або позбавлення волі.
Заступник начальника відділу державної виконавчої служби Токмацького районного управління юстиції Г.Єрмолаєва

Газета "Народна трибуна"
№42 (212) 14 жовтня 2010 року

Теги: закон, долги
 (голосов: 1)
Просмотров: 3223  Комментарии (0)  Распечатать
Другие новости по теме:
Теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

Показать все теги
Популярные статьи
Опрос
Бегающих по улицах Токмака собак, агрессивно перекатывающихся между собой, надо:

Оставить в покое, пусть бегают дальше
Оградить от общества любой ценой, ибо они могут причинить вред прохожим
Ловить и запирать в питомник
Начать отстреливать прямо на улицах
Утопить в остатках Молочной реки
Поступить гуманно и утопить их в тёплой воде...
Разделать на мясо, которым можно прокрмить детей из малообеспеченных семей
Наши друзья