Календарь
«    Январь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Полезные ссылки
{SLINKS}
Архив статей
Июнь 2017 (1)
Апрель 2017 (1)
Ноябрь 2016 (2)
Декабрь 2015 (1)
Октябрь 2015 (4)
Сентябрь 2015 (1)
Токмак » Инфо из гос. служб » Повідомляє виконавча служба

Повідомляє виконавча служба

автор: Андрей (25-04-2011, 15:17)
Набрав чинності Закон України від 04.11.2010 № 2677-VІ «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових) осіб».
Зміни законодавства торкнулися й порядку стягнення аліментів. Аліменти стягуються у відповідності до норм сімейного законодавства.
Аліментами називається утримання, яке по закону одна особа (в подальшому будемо її називати боржник) повинна надати іншій особі (стягувачу), що знаходиться в сімейних правовідносинах, за умови неповноліття останнього або непрацездатності чи нужденності. Як показує практика, найбільш поширеними є випадки, коли аліменти виплачуються батьками на користь неповнолітніх дітей.
В разі, якщо батьки розлучилися, і той, з ким залишилась дитина, не в змозі сам забезпечувати дитині належний рівень життя, а другий не має бажання допомагати, держава захищає інтереси дитини шляхом винесення по заяві того з батьків, з ким мешкає дитина, судового рішення про стягнення аліментів з особи, яка ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків
Сімейний кодекс 2004 року установив новий підхід до визначення розміру аліментів.
Сімейний кодекс 2004 року установив новий підхід до визначення розміру аліментів. Тепер суд має право встановлювати розмір аліментів індивідуально - у відсотковому співвідношенні від доходу або певну суму щомісяця.
Частка заробітку (доходу) матері чи батька, яка буде стягуватись як аліментні платежі на дитину, у кожному разі при прийнятті рішення буде визначатися судом.
При визначенні розміру аліментів як у частці заробітку (доходу), так і в твердій грошовій сумі суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у платника інших дітей, непрацездатних дружини або чоловіка, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Статтею 182 Сімейного кодексу визначено, що за жодних обставин мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Влаштування дитини до школи-інтернату, військового ліцею чи медичного закладу не припиняє стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням. Якщо ж у платника аліментів є підстави вважати, що ці кошти витрачаються не за цільовим призначенням, то він має право пред'явити позов до суду про припинення стягнення аліментів на ім'я того з батьків, з ким проживає дитина.
Крім звернення до суду, згідно ст. 189 Сімейного кодексу України, батьки мають право укласти у письмовій формі нотаріально посвідчений договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити розмір та строки виплати; при цьому умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені Сімейним Кодексом.
Правова сила договору між батьками про аліменти на дитину полягає у можливості його примусового виконання.
У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. На підставі виконавчого напису нотаріуса аліменти будуть стягуватися державною виконавчою службою в розмірі, визначеному в договорі.
З дозволу органів опіки та піклування в такій же формі (та з обов'язковою державною реєстрацією) той із батьків, з ким проживає дитина, і той із них, який проживає окремо від дитини, можуть укласти договір про припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. Статтею 186 Сімейного Кодексу передбачено контроль органу опіки та піклування за цільовим витрачанням аліментів за заявою платника аліментів або за власною ініціативою орган опіки та піклування має право перевіряти на які цілі використовуються аліменти. Якщо при такій перевірці орган опіки та піклування виявить нецільове витрачання аліментів, платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України
Законом України від 04.11.2010 № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових) осіб» по суті викладено в новій редакції Закон України «Про виконавче провадження».
Цей Закон визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.
Державний виконавець відкриває виконавче провадження про стягнення аліментів за умови отримання заяви від стягувача з доданням до заяви оригіналу виконавчого документа.
В разі якщо боржник не працює – розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення у порядку, встановленому Сімейним кодексом.
Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.
Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а у разі спору – судом.
Державний виконавець обчислює розмір заборгованості із сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику.
У разі наявності заборгованості із сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника.
У разі стягнення аліментів у частці від заробітку боржника на підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку на підставі постанови державного виконавця. При цьому розмір аліментів у разі їх стягнення у частці від заробітку не може бути менше встановленого Сімейним кодексом України , тобто менше ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У разі якщо стягнути аліменти в зазначеному розмірі неможливо, адміністрація підприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа-підприємець, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість із сплати аліментів, оскільки із заробітної плати боржника не може бути утримано більше, ніж п'ятдесят її відсотків за виконавчими документами про стягнення аліментів.
Спір щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішується судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.
За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.
Внесено зміни до ст. 164 Кримінального Кодексу України, яка передбачає відповідальність за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні. Визначено поняття злісного ухилення. Під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за шість місяців відповідних платежів.
Таким чином є сподівання що підвищиться фактичний рівень виконання рішень судів про стягнення аліментів, що позначиться на матеріальному забезпеченні дітей, батьки яких сплачують аліменти в примусовому порядку.
Газета "Народна трибуна"
№13 (238) 31 березня 2011 року

Теги: закон
 (голосов: 0)
Просмотров: 2670  Комментарии (0)  Распечатать
Другие новости по теме:
Теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

Показать все теги
Популярные статьи
Опрос
Бегающих по улицах Токмака собак, агрессивно перекатывающихся между собой, надо:

Оставить в покое, пусть бегают дальше
Оградить от общества любой ценой, ибо они могут причинить вред прохожим
Ловить и запирать в питомник
Начать отстреливать прямо на улицах
Утопить в остатках Молочной реки
Поступить гуманно и утопить их в тёплой воде...
Разделать на мясо, которым можно прокрмить детей из малообеспеченных семей
Наши друзья